Проаналізовані причини пізнього виявлення туберкульозу за 1983— 1997 роки. За цей період було виявлено 1967 хворих деструктивними формами туберкульозу органів дихання. Питома вага цих хворих серед усіх, хто захворів на активний туберкульоз, становить 44,6%. Встановлені такі основні причини пізнього виявлення туберкульозу:
1. Особливості перебігу хвороби: безсимптомний перебіг, домінування в клініці симптомів інших захворювань (неспецифічних хвороб легень, цукрового діабету та ін.).
2. Несвоєчасне звернення за медичною допомогою, безвідповідальне ставлення частини населення до свого здоров’я, асоціальний спосіб життя (алкоголізм, наркоманія, жебрацтво, безпритульність).
3. Запізніла діагностика туберкульозу з вини медичних працівників: недостатня кваліфікація рентгенологів та інших лікарів, неякісне лабораторне обстеження, дефекти диспансерного нагляду за хворими з групи ризику та декретованими контингентами.


Систематична робота, яка проводиться в області по вивченню причин пізнього виявлення туберкульозу, сприяє підвищенню кваліфікацій лікарів загальної мережі в питаннях діагностики цієї хвороби та позитивно впливає на епідемічні зрушення з туберкульозу.

 

ОГЛАВЛЕНИЕ

Читайте так же: