До прес-конференції Всеукраїнського благодійного фонду "Україні майбутнє — сьогодні"

 УСІМ УКРАЇНСЬКИМ ЛІКАРЯМ-ІНТЕРНАМ, СПЕЦІАЛІЗАЦІЯ ЯКИХ "ФТИЗІАТРІЯ", ВИПЛАЧУВАТИМЕТЬСЯ ІМЕННА СТИПЕНДІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ "УКРАЇНІ МАЙБУТНЄ — СЬОГОДНІ" ЗА СПРИЯННЯ "УКРГАЗБАНКУ"

 У цей день, 20 років тому, 24 березня 1982 р. під егідою ООН уперше був проведений Всесвітній День боротьби з туберкульозом. З тих пір цей день щорічно відзначається в усьому світі, залучаючи увагу громадськості до проблеми, що торкнулася мільйонів людей на всіх континентах.
 "Якщо небезпеку хвороби визначити кількістю жертв, то туберкульоз залишить далеко позаду навіть такі найстрашніші інфекційні хвороби, як холера і чума" — ці слова першовідкривача збудника туберкульозу Роберта Коха, сказані понад сто років тому, на жаль для наших сучасників, залишаються справедливими й у третім тисячоріччі. Від туберкульозу вмирає більше людей, ніж від усіх інших інфекцій і паразитарних хвороб разом узятих. На планеті Земля щорічно від нього гине біля трьох мільйонів людей, захворюють щороку 7-10 мільйонів, а кількість хворих на туберкульоз становить 50-60 мільйонів осіб. Віднині всім українським лікарям-інтернам, спеціалізація яких "фтизіатрія", виплачуватиметься раз на рік іменна стипендія "Укргазбанку". Головою правління "Укргазбанку" В. Горбалем підтримано ініціативу Всеукраїнського благодійного фонду "Україні майбутнє — сьогодні" в рамках зміцнення кадрового складу лікарів-фтизіатрів, які стоять на передньому краї боротьби з туберкульозом.
 Сьогодні, як засвідчує медична статистика, в Україні налічується 3 тисячі 207 лікарів-фтизіатрів, більшість з яких у передпенсійному віці або вже на пенсії. Це говорить про те, що падає престиж професії. Тільки 171 лікар-інтерн обрали своєю спеціалізацією фтизіатрію, галузь медицини, яка вкрай необхідна країні в умовах епідемії туберкульозу.

 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "УКРАЇНІ МАЙБУТНЄ — СЬОГОДНІ", ЗА ПІДТРИМКОЮ УКРЗАЛІЗНИЦІ ВИСТУПИВ З ІНІЦІАТИВОЮ ОРГАНІЗУВАТИ САНАТОРНО-КУРОРТНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ МЕДПРАЦІВНИКІВ-ФТИЗІАТРІВ, ЯКІ ЗАХВОРІЛИ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ СВОЇХ ПРОФЕСІЙНИХ ОБОВ"ЯЗКІВ.

Читайте так же: