Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зміст

Міліарний туберкульоз характеризується масивним обсіюванням туберкульоз легень дрібними однотипними горбиками, розміщеними за ходом судин, перибронхіально і в інтерстиції легені. Просоподібність горбиків, (латинська назва — milium ) — стала підставою для назви цієї патології. При суцільному ураженні легень горбиками найбільша їх кількість знаходиться в верхніх відділах. Ураження двобічне і симетричне.
Залежно від клінічних проявів виділяють легеневу і тифоподібну форму міліарного туберкульозу. Зустрічається також дисеміноване ураження оболонок мозку — туберкульозний менінгіт. Ця форма, відповідно до нової класифікації туберкульозу, віднесена до позалегеневих.

Тифоподібна форма дисемінованого туберкульозу характеризується гострим початком захворювання, високою температурою тіла, лихоманкою, головним болем, запамороченням, задишкою, тахікардією.

Клініка захворювання нагадує черевний тиф. В цей період, аж до 6-12 дня, змін в легенях рентгенологічно не виявляють. Діагноз тифу дозволяє відкинути температурна крива неправильного типу, тахікардія, задишка, ціаноз. Для тифу температура більш постійного типу, без коливань, при наявності ціанозу і задишки — зі сторони серця — брадикардія. В крові при туберкульозі поміркований лейкоцитоз, лімфопенія, прискорена ШОЕ, при тифі — лейкопенія. При черевному тифі може спостерігатись метеоризм, пронос, згодом висипання розеол на шкірі тулуба, позитивна реакція Відаля.

При легеневій формі міліарного туберкульозу клінічна картина розвивається гостро. Виражений синдром інтоксикації і гарячковий стан розвивається в поєднанні з вираженою задишкою, ціанозом і стійким сухим кашлем. Хворий блідий, ціанотичний, в зв'язку з сильною задишкою займає вимушене положення. Дихання часте (50-60 за хвилину), поверхневе. Пульс досягає 130-140 ударів за хвилину. Перкуторно легеневий звук з тимпанічним відтінком, аускультативно на фоні везикулярного дихання — сухі розсіяні хрипи. Основним рентгенологічним методом виявлення міліарного туберкульозу є рентгенограма.

На рентгенограмі виявляють двобічне симетричне ураження дрібними однотипними вогнищами. У доантибактеріальну еру міліарний туберкульоз відносили до важких захворювань, які закінчувались смертю на 3-6 тиждень. Сьогодні міліарний туберкульоз зустрічається рідко, переважно у людей із зниженою реактивністю організму. Лікування проводять з самого початку 4-5 протитуберкульозними препаратами в оптимальних добових дозах в поєднанні з патогенетичними засобами, в стаціонарі, протягом 4-5 місяців. При сприятливому перебізі призначають 3 препарати ще на 2-3 місяці в санаторних умовах. Видужання настає у 70-75 % хворих.

Зміст

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.