Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зміст

Рання туберкульозна інтоксикація — це перша клінічна форма, яка виникає після зараження у раніше неінфі- кованому організмі. Туберкульозна інтоксикація характеризується функціональними розладами — млявість, сонливість, подразливість, втрата апетиту, субфебрильна температура, блідість, підвищене потовиділення. При об'єктивному обстеженні можна виявити параспецифічні реакції у вигляді токсико-алергічного кератокон'юнктивіту, вузлуватої еритеми, мікрополіаденії, збільшення печінки і селезінки. Локальних змін в легенях немає. В крові можуть бути незначні прояви анемії, поміркований лейкоцитоз (до 8-10 х 109/л), зсув нейтрофілів вліво, лімфопенія, лейкоцитоз і помірно збільшена ШОЕ до 20- 25 мм/год. На рентгенограмі органів грудної клітки і томограмі на біфуркації трахеї структурних патологічних змін не виявляється.
Діагностика ранньої туберкульозної інтоксикації грунтується наі синдромі інтоксикації у дитини або підлітка, що знаходився у вогнищі туберкульозної інфекції, віражу туберкулінової проби з 2 ТО, відсутності структурних змін в легенях і інших органах, наявних параспецифіч- них реакціях після виключення інфекції іншої етіології (глистна інвазія, хронічний тонзиліт, ревматизм та інші).
Туберкульозну інтоксикацію вперше в 1918 році описав О.А. Кисіль. Спочатку її вважали хронічним туберкульозним запаленням в лімфатичних вузлах. Згодом було встановлено, що можлива поява синдрому інтоксикації в період віражу туберкулінової проби, тобто на самих ранніх етапах первинного туберкульозного інфікування. Хронічна туберкульозна інтоксикація — це залишкові явища перенесеної ранньої туберкульозної інтоксикації, що проявляється деякими функціональними порушеннями. Хронічна туберкульозна інтоксикація може виникнути після 1,5-2 років з моменту виявлення віражу. Діагноз хронічної туберкульозної інтоксикації ґрунтується на даних анамнезу про раніше перенесену ранню туберкульозну інтоксикацію, позитивній туберкульозній пробі Манту з 1 ТО, скаргах на періодичне недомагання, слабість, поганий апетит, схуднення, блідість шкірних покривів, відставання.в фізичному розвитку, мікрополіаденію. У крові — анемія, прискорення ШОЕ, лімфопенія. Під час рентгенологічного дослідження (оглядова рентгенограма, томограма на рівні біфуркації трахеї) можливі дрібні, поодинокі, великої інтенсивності петрифікати в коренях, плевральні нашарування.

Прогноз при ранній і хронічній туберкульозній інтоксикації в основному сприятливий. При ранній туберкульозній інтоксикації у дітей потрібно провести хіміотерапію ізоніазидом по 8-10 мг/кг, етамбутолом по 25 мг/кг протягом 2-3 місяців в поєднанні із загальнозміцнюючими засобами, дієтою, вітамінотерапією. Дуже важливе перебування дітей на свіжому повітрі в санаторних умовах. При хронічній туберкульозній інтоксикації необхідно проводити лікування весною і восени ізоніазидом 5-8 мг/кг протягом 1-2 місяців. Дітей з хронічною туберкульозною інтоксикацією направляють у спеціалізовані школи-інтернати.

Зміст

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.