Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зміст

Бронхологічні методи дослідження органів дихання діагностиці і диференціальній діагностиці захворювань органів дихання важливе місце належить методам бронхологічного дослідження. Бронхоскопія — огляд бронхіального дерева за допомогою спеціальних приладів — бронхоскопа, і бронхографія — дослідження бронхіального дерева, попередньо заповненого контрастною речовиною, шляхом фотографування його за допомогою рентгенівських променів на фотоплівку. Перші бронхологічні дослідження проводились наприкінці XIX століття. Але бронхологічні дослідження, які відповідають сучасним вимогам започаткував Фрідель (1956 p.), коли запропонував перший дихальний бронхоскоп, а в вдосконалив метод Ікеда (1969 рік), запропонувавши бронхоскоп новітньої конструкції — фібробронхоскоп.
Бронхоскопію проводять всім пульмонологічним хворим з неверифікованим діагнозом, нетиповим перебігом туберкульозу легень, вираженими бронхообструктивними проявами, кулястими утворами та для виявлення характеру ураження слизової бронхів. Крім того бронхоскопію проводять хворим у зв'язку з аспірацією сторонніх тіл, санаційну бронхоскопію, а також для забору бронхіального вмісту або ураженої тканини для цитологічного та гістологічного дослідження. Бронхоскопію проводять під місцевою анесезією 2 % розчином лідокаїну, або під загальним наркозом в бронхологічному кабінеті стаціонару чи в амбулаторних умовах. Фібробронхоскопія набула широкого застосування тому, що стало можливим дослідження всіх бронхів IV порядку і більше половини V і VI порядків.

Бронхографія застосовується з метою вивчення прохідності та стану бронхіального дерева на всьому його протязі. При цьому є можливість виявити місця звуження або розширення бронхів, місце обструкції. В останнє десятиріччя у зв'язку з широким застосуванням фібробронхоскопії і впровадження в практику комп'ютерної томографії, покази для бронхографії значно скоротились і обмежуються необхідністю вияснення межі поширеності ектазій при бронхоектатичній хворобі і характеру вроджених аномалій розвитку легені. Бронхографія проводиться при нагнійних процесах для визначення характеру ураження бронхіального дерева.

Зміст

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.