Зміст

В Україні є мережа протитуберкульозних закладів, які надають допомогу хворим на туберкульоз, та обласні центри боротьби з ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Окрім того, хворий на ВІЛ-інфекцію та СНІД може отримувати медичну допомогу в будь-якому лікувально-профілактичному закладі,залежно від виду ВІЛ-асоційованої патології.
ВІЛ-інфіковані хворі на туберкульоз можуть лікуватися в районних лікарнях і територіальних спеціалізованих лікарнях. У різних країнах функціонують різні служби, що надають медичну допомогу ВІЛ-інфікованим і хворим на СНІД.
У лікувально-профілактичних закладах, які надають населенню первинну медичну допомогу, як і в районних медичних закладах, весь персонал лікує хворого на туберкульоз відповідно до рекомендацій Національної програми боротьби з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією та СНІДом.

Центральна районна лікарня. Її персонал може:

  1. встановити діагноз, зареєструвати й лікувати хворого на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та СНІД;
  2. діагностувати й лікувати ВІЛ-асоційовані захворювання;
  3. здійснювати догляд за хворим;
  4. консультувати хворого;
  5. здійснювати соціальну підтримку або направити хворих у службу соціальної допомоги.

Протитуберкульозний диспансер і медичний центр з ВІЛ-інфекції та СНІДу.
Його персонал оцінює результати лікування туберкульозу та ВІЛ- асоційованих захворювань, контролює лікування хворого вдома; проводить санітарно-просвітню роботу, налагоджує зв’язки з неурядовими організаціями, за необхідності проводить відповідні консультації.

Підготовлені добровольці можуть:

  1. контролювати лікування хворих на туберкульоз за стратегією, рекомендованою ВООЗ;
  2. годувати хворих;
  3. обробляти білизну хворих на туберкульоз;
  4. налагоджувати зв’язки з неурядовими організаціями.

У багатьох містах та інших населених пунктах є центри, де проводяться консультування й добровільне тестування на ВІЛ. У людей, що відвідують ці центри, може бути туберкульоз.
Співробітники медичних установ первинного рівня можуть направляти ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у відповідні громадські організації. Термін «лікування в громаді» означає надання хворому медичної допомоги, максимально наближеної до місця його проживання. Деякі організації забезпечують хворих медичною допомогою вдома. Людина, що надає допомогу хворому в домашніх умовах, може бути як медичним працівником, так і добровольцем.
Багато хворих звертаються за допомогою до працівників комерційних медичних закладів. В Україні приватним лікарям і приватним та комерційним медичним закладам забороняється надавати медичну допомогу хворим на інфекційні хвороби, у тому числі на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та СНІД. Там, де це дозволено, медичні працівники, що практикують приватно, надають допомогу хворим на ТБ/ВІЛ/СНІД.
Працівники медичних установ районного рівня іноді зустрічаються з особливо складними випадками. У такій ситуації хворого можна направити в лікарню більш високого рівня.

Зміст

Читайте так же: