Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зміст

ВІЛ-інфекція в дітей може мати різноманітні клінічні прояви. Нерідко вони не є специфічними для ВІЛ-інфекції. Це такі симптоми, як схуднення, гарячка й кашель, що спостерігаються в усіх хворих на туберкульоз (як за наявності ВІЛ-інфекції, так і без неї). Тому клінічна діагностика ВІЛ-інфекції в дітей досить складна.
Слід з’ясувати в батьків, який стан їхнього здоров’я. Іноді батьки знають про наявність у них ВІЛ-інфекції.
Клінічні прояви, що дозволяють запідозрити ВІЛ-інфекцію в дітей:

 1. зменшення маси тіла чи вповільнений ріст дитини;
 2. хронічна діарея (понад 1 міс);
 3. тривала гарячка (понад 1 міс);
 4. генералізована лімфаденопатія;
 5. кандидоз слизових оболонок ротової порожнини й глотки;
 6. рецидивні інфекції (отит, фарингіт тощо);
 7. кашель;
 8. генералізована висипка;
 9. неврологічні розлади;
 10. затримка розвитку;
 11. двобічне збільшення привушних слинних залоз;
 12. спленомегалія;
 13. збільшення печінки;
 14. рецидивні абсцеси;
 15. менінгіт;
 16. рецидивний простий герпес.

Позитивні й негативні результати дослідження на ВІЛ-інфекцію не завжди достовірні. У деяких ВІЛ-інфікованих дітей антитіла до ВІЛ можуть не виявлятися. Причини цього невідомі.
Достовірний діагноз ВІЛ-інфекції Грунтується на позитивних результатах відповідних тестів. Однак у дітей молодшого віку (до 18 міс) позитивні результати серологічних реакцій на антитіла до ВІЛ не завжди свідчать про наявність ВІЛ-інфекції. У ВІЛ-інфікованої жінки під час вагітності материнські антитіла до ВІЛ проникають через плаценту. Тому практично в усіх дітей, матері яких інфіковані ВІЛ, у момент народження в крові виявляють специфічні антитіла до ВІЛ. Однак насправді інфікованою виявляється тільки одна дитина з трьох. Тому в маленьких дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, тест на антитіла до ВІЛ не дозволяє ні підтвердити, ні спростувати наявність ВІЛ-інфекції.
У неінфікованих ВІЛ дітей ці материнські антитіла зникають до 9-місячного віку. Іноді материнські антитіла зберігаються в сироватці крові протягом 18 міс. У більшості інфікованих дітей є власні антитіла до ВІЛ, тому дослідження на ВІЛ дають у них позитивні результати і після 18 міс.
Якщо в дитини запідозрено ВІЛ-інфекцію, то це означає, що ВІЛ- інфікованими можуть бути й інші члени цієї родини.
Дуже важливо поговорити з матір’ю дитини й одержати згоду на дослідження її крові (якщо дитина віком до 18 міс) або крові дитини (якщо дитина віком понад 18 міс) на антитіла до ВІЛ.
У дитини віком до 18 міс діагноз ВІЛ-інфекції грунтується на наявності в неї характерних клінічних проявів і позитивних результатів тестування на ВІЛ у її матері.
Якщо в дитини результати тесту будуть позитивними, дуже ймовірно, що саме мати була джерелом інфекції.

З жінкою, в якої результати тестування на ВІЛ-інфекцію виявилися позитивними, треба провести бесіду. Її слід проінформувати, що інфікованими виявляються близько третини дітей, матері яких заражені ВІЛ. Це має важливе значення для планування сім’ї.

Зміст

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.