Зміст

Категорія А — у хворого виявлено один чи кілька з наведених нижче станів: безсимптомний період ВІЛ-інфекції, персистуюча генералі- зована лімфаденопатія, гострий гарячковий період (у даний момент чи в анамнезі).
Категорія Б — у хворого виявлено захворювання чи стан, що не належить до категорії В, але воно має нетиповий перебіг або є ознаки пригнічення клітинного імунітету. Це такі хвороби та стани, як бактеріальний ангіоматоз, кандидозний стоматит, затяжний фарингіт, рецидивний кандидозний вульвовагініт, дисплазія шийки матки (від помірної до важкої) або рак шийки матки in situ, волосиста лейкоплакія ротової порожнини, оперізувальний лишай, ідіопатична тромбоцитопенічна пурпура, лістеріоз, запальні захворювання жіночих статевих органів (особливо ті, що ускладнені піосальпінксом і піоваром), нейропатія, а також гарячка й діарея, що тривають понад 1 міс.
Категорія В — у хворого виявлено захворювання, віднесене до діагностичних критеріїв СНІДу: кандидоз бронхів або трахеї, легень, кандидозний езофагіт, рак шийки матки, дисемінований або позалегеневий кокцидіоїдоз, позалегеневий криптококоз, хронічний криптоспоридіоз (тривалість хвороби — понад 1 міс), цитомегаловірусну інфекцію (окрім ураження печінки, селезінки й лімфатичних вузлів), цитомегаловірусний ретиніт (із втратою зору), зумовлений СНІДом синдром деменції, хронічний виразковий герпес (тривалість хвороби — понад 1 міс), герпетичний бронхіт або пневмонія, езофагіт, дисемінований або позалегеневий гістоплазмоз, хронічний ізоспоріаз (тривалість хвороби — понад 1 міс), саркому Капоті, лімфому Беркіт- та, первинну лімфому ЦНС, дисеміновану чи позалегеневу інфекцію, спричинену Mycobacterium avium intracellulare, туберкульоз легень, позалегеневий туберкульоз, дисеміновану чи позалегеневу інфекцію, спричинену іншими мікобактеріями, пневмоцистну пневмонію, рецидивну пневмонію, прогресуючу мультифокальну лейкоенцефалопатію, рецидивний сепсис, спричинений Salmonella spp. Токсоплазмовий енцефаліт і BIЛ-кахексія внесені до переліку діагностичних критеріїв СНІДу в 1993 р.

Діагноз СНІДу встановлюють у таких випадках: 1) коли виявлено хоча б одне захворювання, віднесене до діагностичних критеріїв СНІДу, незалежно від кількості лімфоцитів; 2) коли кількість лімфоцитів CD4 становить менше ніж 200 в 1 мкл незалежно від наявності захворювань, віднесених до діагностичних критеріїв СНІДу.
У новій класифікації є три додаткові критерії, за якими хворого відносять до категорії В: туберкульоз легень, рецидивна пневмонія та рак шийки матки. Якщо хворий віднесений до категорії Б, то згодом навіть у разі поліпшення стану він не може бути віднесений до категорії А; з категорії В неможливий перехід ні в категорію Б, ні в категорію А.
Нова класифікація стадій ВІЛ-інфекції уточнює визначення СНІДу, однак вона призначена насамперед для контролю епідемії ВІЛ-інфекції. Класифікація стадій ВІЛ-інфекції в підлітків і дорослих грунтується на даних лабораторних досліджень (кількість лімфоцитів CD4).
До діагностичних критеріїв СНІДу (категорія В) відносять: дисеміновану чи позалегеневу інфекцію, спричинену Mycobacterium avium intracellulare; туберкульоз легень або позалегеневий туберкульоз; дисеміновану або позалегеневу інфекцію, спричинену іншими мікобактеріями.

Зміст

Читайте так же: