Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зміст

Вперше виявлені хворі на туберкульоз легень та хворі з рецидивами туберкульозу мають право на період комплексного лікування, але не більше 10 місяців, одержувати листок тимчасової непрацездатності. Такий порядок встановлено Законом України від 5 липня 2001 року. Після ефективної хіміотерапії хворий виходить на попереднє місце роботи. Тимчасову втрату працездатності установлюють залежно від характеру туберкульозного процесу, коли є підстави прогнозувати сприятливий перебіг. Це має місце при виявленні початкових свіжих вогнищ, інфільтратів і обмеженого дисемінованого туберкульозу легень. Тимчасова втрата працездатності визначається після резекції легені, коли настало видужання і повністю відновились функції організму. Якщо вилікування не настало, або формуються великі функціональні і структурні зміни, або з епідеміологічних причин хворого неможливо повернути на попереднє місце праці, лікар направляє хворого на спеціалізовану АКК, де вирішується питання працевлаштування хворого. При неможливості повернення до попередньої професії у зв'язку з епідеміологічними причинами (вчитель, харчовик, комунальник і інші декретовані групи), або через формування стійких структурних змін в легенях, вилікування затримується — хворий направляється на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) для встановлення ступеня втрати працездатності. Якщо на засіданні МСЕК прогнозують, що продовження лікування забезпечить видужання і відновлення функцій організму, хворий звільняється від праці, визнається тимчасово непрацездатним ще на 2 місяці. Якщо клінічний і трудовий прогноз несприятливий, тоді МСЕК приймає рішення про визначення стійкої непрацездатності. Стійка втрата працездатності встановлюється хворим на фіброзно-кавернозний, циротичний, хронічний дисемінований туберкульоз легень з ускладненим перебігом (хронічне легеневе серце, амілоїдоз, дихальна недостатність). У таких хворих, незважаючи на лікування, відновити здоров'я складно, хворий не може виконувати роботу за своїм фахом. Таких хворих визнають інвалідами II групи.
Повну непрацездатність встановлюють у хворих, у яких порушення функцій організму є стійкими, хворий потребує постійного лікування і специфічного режиму. Таким хворим встановлюють І групу інвалідності.
Перекомісійні експертизи працездатності для інвалідів III і II груп проводять один раз на рік. Для інвалідів І групи — один раз в два роки. Безстроковими визнаються інваліди-чоловіки після 60 років, жінки — після 55 років, а також інваліди у зв'язку з пульмонектомією із вираженими порушеннями функцій організму. Крім встановлення інвалідності хворим на туберкульоз легень, МСЕК проводять велику роботу із працевлаштування інвалідів, їх реабілітації, трудової переорієнтації, набуття

нової професії.

Зміст

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.