Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зміст

Лікування хворого на туберкульоз повинно бути комплексним і включати протитуберкульозні препарати, патогенетичні і симптоматичні ліки, немедикаментозні засоби, спрямовані на прискорення репаративних процесів, нормалізацію порушених функцій організму і відновлення працездатності пацієнта.
Етіотропна терапія (застосування протитуберкульозних препаратів) є основним чинником комплексного лікування хворих на туберкульоз. Вона проводиться диференційовано і залежить від клінічної форми, переноси- мості препаратів та чутливості до них МБТ і складається із двох фаз: початкової або інтенсивної, та фази продовження або доліковування. Всі хворі на активний туберкульоз, які потребують атимікобактеріальної терапії розділені на чотири категорії.

1  категорія: вперше виявлені хворі на важкі форми туберкульозу легень в фазі розпаду із бактеріовиділенням, хворі на туберкульозний менінгіт, туберкульоз сечостатевих органів, туберкульоз хребта із неврологічними ускладненнями, туберкульозний перикардит, перитоніт і плеврит. Початкова (інтенсивна) фаза лікування для хворих першої категорії включає ізоніазид, рифампіцин, піразинамід, стрептоміцин або етамбутол в оптимальних дозах, щоденно, протягом 2 місяців до припинення, бактеріовиділення і вираженої позитивної клініко-рентгенологічної динаміки. При відсутності вказаних показників, початкову фазу продовжують ще на місяць. Фаза доліковування проводиться ізоніазидом, рифампіцином в оптимальних добових дозах щоденно або тричі на тиждень протягом 4-5 місяців.
2  категорія: хворі з рецидивами туберкульозу, з реак- тивацією процесу і при неефективному лікуванні, коли зберігаються синдром інтоксикації й бактеріовиділення. Лікування проводять в режимі початкової (інтенсивної) фази — ізоніазид, рифампіцин, піразинамід, етамбутол в оптимальних дозах протягом 3 місяців і стрептоміцин протягом 2 місяців. Якщо виявлена резистентність МБТ, то проводять відповідну корекцію хіміотерапії і на один місяць призначають лікування за схемою інтенсивної фази. При припиненні бактеріовиділення хіміотерапія проводиться за схемою: ізоніазид, рифампіцин, етамбутол три рази на тиждень протягом 2 місяців Якщо бактеріовиділення припинилось, продовжується лікування ізоніазидом, рифампіцином, три рази на тиждень протягом 5 місяців.
3  категорія: вперше виявлені хворі на обмежені форми туберкульозу легень без бактеріовиділення. До цієї групи відносять дітей, підлітків та дорослих, у яких діагностовані первинні форми туберкульозу, плеврити та малі форми, при яких відсутні МБТ. Початкова фаза лікування включає ізоніазид, рифампіцин, піразинамід щоденно протягом
2  місяців. Фазу продовження (доліковування) проводять ізоніазидом, рифампіцином протягом 2 місяців, а хворим
3 ураженням більше двох сегментів або неповною клінічною ремісією цю фазу продовжують ще на 4 місяці.
4  категорія: хворі на хронічні форми туберкульозу легень із низькою ефективністю хіміотерапії на попередніх етапах. У хворих часто виділяють резистентні МБТ. Тому таким хворим призначають поліхіміотерапію тими препаратами, до яких збереглась чутливість, але не менше 4-5 препаратів.' Середня тривалість лікування 18-24 місяці.
Наведені стандартизовані режими можуть бути індивідуально змінені залежно від особливостей патологічного процесу, стану макроорганізму і особливостей бактеріовиділення. Застосовують короткострокові режими, які включають: ізоніазид, рифампіцин, піразинамід, стрептоміцин, етамбутол в оптимальних добових дозах протягом 4-5 місяців. Вони мають високу антимікробну активність: знищують МБТ, розміщені внурішньо- і позаклітинно в фазі активного росту, стерилізують вогнища казеозу від персистуючих МБТ, що знаходяться в стані повільного розмноження і пригніченого метаболізму. Серед вперше захворілих у 4 % осіб виявляють МБТ, резистентні до ізоніазиду. Таким хворим призначють піразинамід, рифампіцин, стрептоміцин і етамбутол протягом 6-12 місяців. Хворим з вперше діагностованим запущеним туберкульозом хіміотерапію проводять протягом 18-24 місяців. У випадках поєднання туберкульозу та СНІДу інтенсивну хіміотерапію проводять 6-9 місяців з наступним застосуванням 2-3 хіміопрепаратів ще 6-12 місяців.
Про ефективність хіміотерапії свідчить вилікування туберкульозу, яке оцінюється за наступними критеріями: припинення мікобактеріовиділення, закриття каверни, розсмоктування вогнищ та інфільтративних явищ, стійка детоксикація, нормалізація функцій організму, відновлення працездатності.

Зміст

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.