Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зміст

Поєднання туберкульозу і неспецифічних захворювань легень (НЗЛ), погіршує перебіг як першого так і другого захворювання.

Велику роль у розвитку ХНЗА при туберкульозі легень мають біологічно активні речовини — гістамін, серотин, кініни тощо, які спричиняють набряк слизової бронхів, стимулюють секрецію муцинів слизовими залозами, пригнічують функцію війчастого епітелію, що призводить до обструкції спочатку дистальних а згодом і проксимальних відділів бронхів, порушується мукоциліарний кліренс, харкотиння скупчується в бронхах, нагноюється. Утворення бронхіальної обструкції негативно позначається на перебізі туберкульозу легень. Самопочуття хворих погіршується внаслідок посилення інтоксикації, кашлю з харкотинням, яке важко відходить, збільшується задишка.
Приєднання пневмонії погіршує перебіг туберкульозу легень. Виникає різке погіршення здоровя — загальна слабість, висока температура тіла, кашель з виділенням харкотиння гнійного характеру. В легенях вислуховується значна кількість вологих хрипів. Пневмонія частіше є ускладненням первинного туберкульозу у дітей.
У діагностиці цих захворювань допомагає бронхоскопія. Виявляють зміни, характерні для неспецифічного ендобронхіту, іноді помірне звуження просвіту бронха. Оцінюють також ефективність застосування антибіотиків широкого спектра дії.
Лікування хворих на туберкульоз легень в поєднанні з НЗОД проводять більш інтенсивними курсами хіміотерапії в поєднанні з антибіотиками широкого спектра дії. Широко застосовують симптоматичну, патогенетичну і імунокорегуючу терапію. В показаних випадках застосовують хірургічне лікування.

Зміст

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.