Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Томографія — це пошарове дослідження органів грудної порожнини, яке дозволяє одержати зображення потрібних органів без нашарування суміжних органів та тканин. Мета томографічного дослідження:
1.  Визначити більш точну локалізацію патологічного процесу, його структуру, протяжність, взаємозв’язок з іншими структурами.
2. Вивчити стан трахеобронхіальної системи.
3. Вивчити стан лімфатичних вузлів легень і середостіння.
Зазвичай томографію проводять в горизонтальному положенні обстежуваного у прямій, частіше задній (хворий лежить на спині), рідше бічній та косій проекціях. Дуже важливо визначити оптимальний шар для обстеження. Конструкція томографів дозволяє вибрати потрібну для обстеження товщину та глибину шару і направлення зрізу. Для виконання томограм спочатку необхідно визначити за допомогою рентгенограм ОГК топографію патологічного процесу. Оптимальний шар для томографії в прямій проекції знаходять за рентгенограмою в бічній проекції. Для цього вимірюють відстань від задньої стінки грудної клітки до центра утвору. Виконують томограми на рівні центра утвору, потім на 1 см нижче і вище його, щоб мати правильне уявлення про стан цього відділу легені. Для виконання томограм у сагітальній площині необхідні виміри виконують по рентгенограмі в прямій проекції. На цій рентгенограмі вимірюють відстань від остистих відростків до центра патологічного утвору. Потім вимірюють відстань від остистих відростків до стола. Від цієї величини віднімають відстань до утвору + 1 см і роблять томограму.

Для вивчення трахеобронхіальної системи та лімфатичних вузлів частіше виконують серединну томографію. Для визначення величини томографічного зрізу хворий лежить на спині і вимірюють відстань між грудниною, у місці переходу тіла у рукоятку, і столом, потім отриману цифру ділять на 2 і віднімають 1-1,5 см.
Томографічне дослідження, як правило, проводять з повздовжнім направленням розмазування. Але для більш детального вивчення трахеобронхіальної системи та лімфатичних вузлів використовують томографічне дослідження з поперечним направленням розмазування.
В теперішній час лінійна томографія має обмежене використання в зв’язку з великим променевим навантаженням (витримка біля 2 сек.) і широким використанням більш інформативної КТ.

 

 

ЗМІСТ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.