Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Медіастинальний осумкований плеврит виникає внаслідок утворення плевральних зрощень на медіастинальній плеврі або на її межі з діафрагмальною чи реберною плеврою. Осумкований парамедіастинальний плеврит може бути поширеним (тотальним), або локалізованим (переднім, заднім, верхнім, нижнім). Найчастіше зустрічається локальний осумкований парамедіастинальний плеврит: передньоверхній та нижньозадній.

Рентгенологічно у прямій проекції привертає увагу розширення серединної тіні. За наявності верхнього плевриту тінь поширюється вище дуги аорти, що призводить до зниження прозорості медіального відділу верхівки легені. Тінь інтенсивна, мас гомогенну структуру. Її зовнішній контур опуклий, чіткий. Нижній полюс тіні доходить до верхньої частини кореня легені. Медіальний контур затемнення зливається з тінню середостіння. Нижній медіастинальний обмежений плеврит утворює тінь трикутної, рідше напівсферичної форми, яка широкою основою зливається з діафрагмою. Її вершина звернена до нижньої частини кореня, або медіально — до серця. У бічній проекції тінь прилягає до передньої або задньої поверхні грудної стінки і затемнює відповідний відділ середостіння.

Перебіг обмеженого осумкованого плевриту може завершитися розсмоктуванням рідини, утворенням плевральних нашарувань на реберній, міжчастковій, середостінній плеврі, а також утворенням міжплевральних зрощень з облітерацією синусів, іноді — кальцинацією плеври.

 

ЗМІСТ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.