Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Діафрагмальний плеврит зустрічається за наявності захворювань легень та черевної порожнини (піддіафрагмальний абсцес, панкреонекроз тощо). Він може поширюватися на всю діафрагмальну поверхню або локалізуватись на певній ділянці (передній, задній). Найчастіше осумкування рідини спостерігається на рівні заднього реберно-діафрагмального синуса. Одночасно може розвиватись осумкований реберний, міжчастковий або парамедіастинальний плеврит.


Рентгенологічна картина
поширеного осумкованого діафрагмального плевриту подібна до рентгенологічної картини вільного плевриту у діафрагмальну фазу. Рідина міститься між діафрагмою і діафрагмальною поверхнею легені, відтискуючи її догори. Синуси повністю не розкриваються. Екскурсії діафрагми обмежені. У разі лівобічної локалізації плевриту спостерігають збільшення відстані між основою легені та газовим пухирем шлунка або газом у товстій кишці.

Під час дослідження в латеропозиції відзначають, що, на відміну від вільного плевриту, рентгенологічна картина поширеного осумкованого діафрагмального плевриту не змінюється.

 

Обмежений осумкований діафрагмальний плеврит може бути множинним, що залежить від поширеності плевральних зрощень.
Рентгенологічно він виявляється у вигляді напівкруглих або напівовальних інтенсивних тіней, які широкою основою зливаються з діафрагмою. Верхній контур опуклий, чіткий. Положення діафрагми звичайне, екскурсії дещо обмежені. Перехід тіні осумкованого плевриту на діафрагму пттявний- За наявності одночасно ребрового, міжчасткового або медіастинального осумкованого плевриту виявляють затемнення складної форми, що плавно переходить у стовщену плевру відповідних відділів.

 

ЗМІСТ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.