Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Агенезією легень називають вроджену повну відсутність однієї з легень разом з бронхом, при аплазії — на стороні ураження має місце наявність кукси головного бронха, яка сліпо закінчується. Одна з рідкісних аномалій, яка може не мати клінічних проявів, проте частіше проявляється задишкою, особливо при фізичному навантаженні, зниженням фізичної активності хворого. Ці вади розвитку зустрічаються рідко і в багатьох випадках поєднуються з іншими вадами розвитку і аномаліями розвитку органів і систем.

Клінічні прояви обумовлені відсутністю легені: задишка, ціаноз, особливо при фізичному напруженні, ГРВІ. Має місце сплощення половини грудної клітки, сколіоз з випуклістю в здорову сторону, притуплення перкуторного звуку і ослаблення дихання на стороні ураження, більше виражене ззаду, різке зміщення трахеї, стравоходу і серця в здорову сторону.

Рентгенологічно уражена половина грудної клітки деформована, зменшених розмірів, міжреберні проміжки звужені на стороні ураження і розширені на протилежній. На місці відсутньої легені має місце дифузне затемнення, так як легенева тканина повністю відсутня, тіні серця та куполів діафрагми не диференціюються. Органи середостіння зміщуються в сторону ураження, пролабують, формується несправжня медіастинальна кила. Тінь трахеї розміщується паралельно середостінню і на рентгенограмі проявляється смужкою просвітлення, яка йде паравертебрально. Купол діафрагми зміщений доверху, його екскурсії суттєво обмежені. Нерідко має місце виражений сколіоз хребта в сторону ураження. Здорова легеня компенсаторно здута. При аплазії на томограмах візуалізується кукса бронху, яка дозволяє проводити диференційну діагностику з ателектазом всієї легені. Для тотального плевриту характерним, на відміну від аплазії, буде зміщення середостіння в здорову сторону; у випадку тотальної односторонньої пневмонії органи середостіння розміщуються посередині, без зміщення. В єдиній легені часто діагностуються бронхоектази.

 

 

ЗМІСТ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.